ŠŠŠumivý
GURU

Využij rady našeho šumivého guru.

Žádné otravné spamy. Pouze jednou měsíčně ti pošleme tipy, jak se udržet ve formě.

Možná už ledasco umíš, ale nikdy nevíš, kde se co nového dovíš.
ZÁBAVA
je, když to šššumí

Hledáš motivaci, jak nastartovat svůj zdravý životní styl? Nebuď v tom sám a přidej se k nám na fejsu. Budeme tě zásobit aktuálními informacemi a lidmi se stejnými nebo podobnými zájmy.

ZDRAVÍ si musíš předcházet
VITALITA užívej si života

Kdo by nechtěl být vitální a plný síly? Stres, úzkost a nemoc jsou společné
faktory, které snižují naši vitalitu.

Pozdrav slunci

neboli Súrja namaskár je nejběžnější a nejznámější jógové cvičení, které vitalizuje, dodává energii a působí proti celé řadě nemocí. Pomáhá předcházet civilizačním chorobám a posiluje imunitu.

Kvalitní spánek je základ
Věk Do 2 měsíců 3 měsíce – 1 rok 1-3 roky 3-5 let 5-12 let 12-18 let 18 a více let
hod./den 12-18 14-15 12-14 11-13 10-11 8,5-9,2 7-9

SPORT
musíš zažít

Emil Zátopek: „Ryba plave, pták létá a člověk běhá“. Cílem sportu však není pouze vítězství a výkon, ale hlavně radost z pohybu, posílení tělesné i psychické odolnosti, sport je ideální formou relaxace, přináší příjemný pocit únavy.

Plavání

Posiluje tělo a zlepšuje kondici. Je pro naše tělo přirozené hlavně díky rovnoměrné zátěži. Vhodné při bolestech zad, kloubů a dýchacích obtížích.

Běh

Posiluje kondici a metabolismus. Pomáhá uvolňovat endorfiny a ačkoli udržuje tělo mírně ve stresu, působí velice efektivně proti mírným depresím.

Cyklistika

Jízda na kole patří díky minimálnímu zatížení periferních kloubů k nejzdravějším pohybovým aktivitám. Velmi vhodná je například pro rehabilitaci kloubních onemocnění.

ENERGIE
jdi do toho naplno

Taoismus - „elixír nesmrtelnosti“ není v žádném nápoji, minerálu ani v bylince, ale nachází se uvnitř v těle - v podobě životní energie neboli čchi.

Energie čchi je jedinečným faktorem pro vaše zdraví. Celé tělo je v podstatě velkým bio-energetickým objektem. Každá buňka má své elektromagnetické (EM) pole a je to právě toto pole energie, které udržuje každou buňku naživu. Čím je EM pole silnější, tím je silnější každá buňka a je zároveň i odolnější proti smrti a rozkladu.

Denní příjem kalorií (cca.)